Як правильно зробити армопояс?

Вирішивши побудувати будинок, рано чи пізно прийдеться зіштовхнутися з необхідністю купити армопояс, або як його ще називають сейсмопояс. Чому сейсмічний пояс? Тому що сітка відповідає за цілісність і стійкість конструкції. Заливка сітки бетонним розчином робить міцною монолітну стрічку, залиту по всьому периметру стін і між поверхами, плити перекриття, газобетон, а також мауерлат, опалубку або покрівлю.

Говорячи про поняття армопояс https://sitkazahid.com/catalog/sitka-armopoyas/c288 - це зварна металева конструкція з дроту різного діаметру, розташована в двох взаємно перпендикулярних напрямках. Виготовляється методом зварювання в місцях перетину прутків автоматизованим точковим зварюванням. Виготовлення відбувається з низьковуглецевого дроту періодичного профілю ВР-1, який відповідає ГОСТ стандартам і ТУ. Періодичний профіль забезпечує великий коефіцієнт тертя, що дуже важливо при будівництві, армуванні стяжки та цегляній кладці.

Простими словами вирішує два завдання:

1.    Правильний спосіб розподілу навантаження верхньої частини конструкції на нижню.

2.    З’єднує площину в цілісний об'єкт.

 Якщо деталізувати, то кладка робиться з цегли, щоб уникнути тріщин на стіні через деформацію ґрунтів, землетруси, вітрові навантаження. Розташовують між рядами цегли і заливають бетон. Суха стіна перетворюється в монолітний каркас, здатний протистояти різного роду струсам, не втрачаючи первісного вигляду. Важливо армувати для стійкості перекриття, які розташовані над вікнами і дверима.

Яким способом краще робити армування? Технологія проста. Встановлювати сітку краще через кожні п'ять рядів цегли. Розмір сіткового вічка може становити від 50 до 150 мм, а товщина прутка - від 2,5 до 4 мм. При використанні потовщеної цегли сітку встановлюють через кожні чотири ряди. При цьому ширина цегляного пояса повинна збігатися з шириною цегляної стіни.

Якщо говорити про функціонал армопоясу, то пристрій:

- збільшує жорсткість стін;

- приймає вагу, підсилює стіни, знижує ризик появи тріщин при нерівномірній усадці будівлі;

- утримує геометрію стін і перегородок;

- перерозподіляє точкові навантаження.


Сітка для армування - невід'ємна частина будівництва споруд. А величезний вибір прайсових позицій армопоясу сприяє тому, що будівельні фірми, підрядники або власники приватних будинків знайдуть армопояс на представництвах Сітка Захід з потрібними параметрами для найнадійніших конструкцій і найміцнішого фундаменту.

Схожі статті
Новини, які можуть бути Вам цікаві