Встановлення огорожі із сітки Рабиця

Встановлення огорожі із сітки Рабиця складається з наступних етапів:

1. Розмітка.
2. Монтаж стовпів.
3. Розмотування рулону сітки.
4. Монтаж полотна паркану.
5. З'єднання полотен сітки.

Розмітка

Усе починається з розмітки, яку найпростіше робити за допомогою шнура. Шнур натягують по периметру усієї загороджувальної ділянки. За допомогою кілочків розмічаємо місця встановлення металевих або бетонних стовпів паркану.
Оптимальною відстанню між стовпами для забору з рабиці вважається відстань не більше 3 метрів. Після розмітки відразу стане зрозуміло, скільки всього стовпів буде потрібно.

Довжина стовпів залежить від того, яку по ширині сітку ви збираєтеся використовувати. Наприклад, якщо ви будете використовувати сітку стандартної ширини (1,5 метра), то довжина стовпа повинна бути до 2,5 метра. При ширині сітки 1,8 метра - довжина стовпа до 3 метри, при ширині 2 метри - довжина стовпа - до 3,3 метра. Для кутових стовпів, а також  для стовпів, на яких будуть встановлені ворота та хвіртка, довжина повинна бути більше на 30 - 50 см, так як навантаження на ці стовпи буде більше, ніж на всі інші. В якості стовпів можуть бути використані залізні труби діаметром від 50 мм до 100 мм.

Піддони, стовпів необхідно підготувати, тобто акуратно відрізати, якщо заготовки були покриті іржею - обробити перетворювачем іржі, а потім і пофарбувати. Ідеальним варіантом було б, якщо заготовки для стовпів оцинковані.

Монтаж стовпів

За допомогою садового бура риються ями під стовпи. Діаметр отвору повинен бути більше діаметра стовпа на 2 - 3 см.
Глибина отвору повинна бути такою, що при опусканні стовпа, його висота має бути до 10 см більше, ніж ширина сітки рабиця. Необхідно пам'ятати також, що кутові стовпи, а також стовпи, на яких кріпляться ворота і хвіртки, потрібно закопувати в землю на 50 см глибше.

Приготування отворів вимагає певної вправності та акуратності.
Необхідно не тільки дотримати вертикаль установки стовпів, але і вирівняти стовпи між собою в ряд, а також дотримати одну висоту для всіх стовпів. Встановлені в отвори і вирівняні стовпи або утрамбовують навколо землею, або заливають бетонним розчином (якщо земля піщана або легкий суглинок).

Слід звернути увагу, що якщо грунт глина чи важкий суглинок, краще не використовувати бетон. І ось чому: в дощову пору року (весна, осінь) в отвори по зазору між бетоном і стінками отвору буде просочуватися, і накопичуватися на дні вода. Взимку вода замерзне і виштовхне стовп разом з бетоном назовні. У легких грунтах цього не відбувається, тому що вода буде просочуватися глибше дна отвори.

Розмотування рулону сітки

Для розмотування рулону сітки потрібно участь не менше двох людей. Перш за все, рулон сітки звільняють від в'язки, якими перев'язаний і знімають пакувальний папір чи поліетилен. Після рулон сітки укладають на плоску поверхню, повернувши його так, щоб кінець полотна був знизу. Рулон розмотують, повертаю його навколо своєї осі, розкладаючи розмотану сітку в розтягнутому вигляді.


При зачепленні решт спіралі, припинити розтягування і вивести з зачеплення сплутані кінці спіралі.


Краї полотна повинні бути рівні, якщо є перевернуті, то необхідно поправити, повернувши спіралі навколо своєї осі в ту чи іншу сторону, відбувається формування осередку і край вирівнюється.

Монтаж полотна паркану

Після встановлення стовпів та розмотування рулону сітки можна приступити до монтажу полотна огорожі із сітки Рабиця.
Для цього спочатку в стовпах свердлять отвори у верхній частині, посередині і внизу де буде проходити дріт для натяжки. Діаметр отвору повинен бути 10-12 мм.

Розмотаний рулон сітки ставлять вертикально, загнутими кінцями рядків вгору. Крайній рядок сітки закріплюють за верх стовпа і акуратно встановлюють розмотаний рулон сітки в бік наступного стовпа. Далі, готують рівний, без різких вигинів, шматок дроту, довжина якого більша, ніж відстань між стовпами на 50 - 60 см. Цей дріт пропускають через другий зверху комірку сітки. Коли дріт пропущений через осередки на відстань, рівну відстані між стовпами, кінці дроту протягують в отвори стовпів, і, натягнувши, закріплюють її на стовпах. Всі дії повторюються на кожному прольоті.

Без натягування дріт паркану із сітки Рабиця може  дуже швидко бути непридатним (досить лише спробувати перелізти через нього і сітка розтягнеться і вже не відновить свою форму). Натягуючий дріт збереже паркан від розтягнення сітки.


З'єднання полотен сітки

Полотна сіток з'єднують між собою досить просто: спочатку вивінчується крайній пружинний рядок з рулону сітки, а потім, наклавши края зрощувальних рулонів, вплітаємо вивернувши раніше рядок у накладені один на одного края двох полотен сіток. Таким чином, виходить цілісне полотно сітки.

Вкоротити рулон при необхідності ще простіше: просто виверніть пружинний рядок на потрібній довжину рулону.

Схожі статті
Новини, які можуть бути Вам цікаві