Історія винаходу сітки рабиці: хто придумав і як спочатку використовували

А Ви знаєте історію виникнення рабиці https://sitkazahid.com/catalog/sitka-rabicya-ocinkovana/c280 ? Що це за металовиріб? Це одна з найбільш популярних огорож з металу сучасності. Виготовляють сітку для огорожі методом плетіння, її чарунка має форму ромба, володіє масою позитивних характеристик і широкою сферою використання.

Але хто придумав створити цей універсальний матеріал? Чи використовувався продукт так само, як сьогодні? Для яких цілей створювався? Заглибимося в історію і розглянемо нижче декілька версій походження.

Виходячи з першої, назва походить від прізвища німецького будівельника і інженера Карла Рабиця. За деякими джерелами вважається, що саме він в 19 столітті створив верстат і, відповідно, саму сітку для оздоблювальних штукатурних робіт і одночасно для висячих садів, так званих зелених дахів, для прикраси ландшафтного дизайну. Сам виробник використовував для особистих цілей, адже саме він першим задіяв її в своїй оранжереї. У 1878 році виробник отримав патент на дане відкриття. Але цікавим фактом є і те, що на батьківщині винахідника і в інших західноєвропейських державах не існує такого поняття, тому виникають деякі сумніви, щодо правдивості версії.

Карл Рабіца

Що з'ясувалося при вивченні архівів? Чому є сумніви з приводу версії? За фото, прикладеним до патенту, можна неозброєним оком помітити, що зовнішній вигляд багато в чому відрізняється від сучасного вигляду рабиці, якщо бути точніше зображена звичайна ткана сітка, тому існують і інші версії.

Другий варіант появи свідчить, що винайшов її і верстат в 1844 році Чарльз Бернард з Великобританії. Він виготовляв продукцію з металу та інструменти для сільськогосподарських потреб і мав власне підприємство, де працювало близько 150 осіб. Вважається, що саме він придумав простий метод зчеплення дроту між собою і успішно здійснював її виробництво на своєму заводі.

Якщо говорити про найбільш ранню задукоментовану згадку поняття сітки рабиці, то подія датується ще 1872 роком, в патенті на ім'я Петерса. Саме до цього документа додається фото знайомого сьогодні зовнішнього вигляду рабиці.

Не можемо не згадати ще одну версію походження поняття. Нею стає теорія, що назва рабиця з'явилася від англійського слова кролики, що співзвучне в перекладі. Причина проста, адже плетену сітку з дрібними вічками використовували для виготовлення кліток для кроликів.

Завдяки успішній діяльності дослідників, навіть через тривалий час ми маємо можливість користуватися такою річчю, як металева сітка https://sitkazahid.com/landing/sitka-rabicya в сфері будівництва, тваринництві, дизайні і, що найголовніше, в оздобленні особистої території.

А якої версії довіряти більше - вибір за Вами.

Схожі статті
Новини, які можуть бути Вам цікаві