Як можна зміцнити схили габіонами?

Тривалі та інтенсивні опади провокують підняття рівня води в річках, розмиття грунту на території гірської місцевості, що призводить до руйнації грунту, порушення ландшафту, до руйнування будівель і осель. Особливо актуальною ця проблема є на Західній Україні, де щороку від повеней страждають тисячі людей. Який же спосіб використовувати для запобігання жахливих наслідків негоди? Зміцнення грунту за допомогою габіонів.

Чому потрібно обрати саме габіонні конструкції https://sitkazahid.com/catalog/gabioni/c297 ? Адже без колосальних витрат з їх допомогою можна зміцнити споруди. Де зміцнення буде доречним? Використовуються на підніжжях берегів річок, від розмиття набережних, грунту скель, заїздів, мостів, схилів. Габіони виконують свої функції завдяки специфічній будові металевої основи. Секції прутів розташовані досить щільно, тому при контакті з поверхнею утримуються на місці. Конструкція може перебувати в одному положенні понад 100 років без необхідності заміни та реконструкції, що дуже важливо в берегоукріпленні. Основа для габіонів - сітка подвійного кручення. Конструкція металева відповідає ТУ і ГОСТ стандарту, додатково покрита цинком, для запобігання корозії через вплив постійного вологого середовища.

В яких випадках зміцнюють грунт за допомогою габіонних конструкцій? Якщо схил або укіс:

  • знаходиться під великим градусом;
  • розташований на ділянці з рихлим грунтом;
  • схильний до регулярного вимивання водними потоками;
  • схильний до каменепаду;
  • омивається швидкою течією річки;
  • знаходиться на болотних грунтах;
  • біля підніжжя розташовується канава;
  • знаходиться над залізною або автодорогою;
  • розміщений перед приватною або дачною ділянкою;
  • призначений для зміцнення грунту під мостом.

Етапи установки захисних габіонів:

1. Підготовчі роботи

Спершу очистити землю від коренів рослин, каменів і сміття. Далі провести вирівнювання грунту, щоб габіони не просіли через велику вагу наповнювача. Використовують метод насипу або видалення зайвої землі, вирівнявши ділянку до середнього значення.

2. Установка конструкції

Встановлення габіонних захисних споруд таких як: матраци рено, джамбо, підпірна стінка або система террамеш. Тип вибирається залежно від площі поверхні, яка зміцнюється і сфери застосування.

3. Наповнення

Наповнити конструкцію бутовим каменем або щебенем.

Зміцнюйте береги річок і схили за допомогою габіонних конструкцій, щоб запобігти неприємним наслідкам природних катаклізмів. Адже це відносно недорого, а його встановлення процедура не затратна по часу і ресурсам.

Схожі статті
Новини, які можуть бути Вам цікаві