Як вирівняти паркан по висоті на нерівній ділянці?

Кожен господар бажає облаштувати територію якомога красивіше: зробити акуратний фасад, посадити газон, живопліт, встановити паркан, який гармонійно впишеться в загальну картину ландшафтного дизайну. Кожен елемент відіграє важливу роль. Але паркан - це візитна картка ділянки, який створює перше враження про власників. Тому важливо встановити огорожу якнайкраще і рівніше, яка гармонійно підійде під стиль будинку.

Перед тим як купити паркан потрібно визначитися з такими параметрами як:

 • розмір;
 • матеріал;
 • колір;
 • світлопроникність;
 • товщина;
 • покриття;
 • необхідність в аксесуарах.

Якщо вибір зроблено, можна переходити до установки.

Способи вирівнювання грунту

Один з найбільш трендових парканів в Європі є металева огорожа https://sitkazahid.com/catalog/sekciji-eko/c292 . Вона довговічна у використанні, невибаглива у догляді, стійка і міцна. Але для того щоб вона виконувала функції - її потрібно прямо встановити, навіть якщо є схил.

Існують такі методи усунути перепад:

 • викопати зайвий грунт на ділянці до найнижчої точки, що швидше і менш затратно, ніж другий спосіб;
 • засипати грунт до найвижчої точки за допомогою піску середньої фракції, який кожні 20 см заливають водою, таким чином утрамбовуючи його;
 • випрямити ділянку по середній нижній позначці;
 • встановити опалубку, як фундамент, за допомогою рівня з бетону, а після стовпи на анкерні п'яти.

Найпопулярніший варіант установки на нерівній ділянці, яким користуються професійні монтажники - вирівнювання до середньої нижньої позначки. Реалізувати можна це двома способами.

1. Монтаж за допомогою гідрорівня

Перед бетонуванням потрібно уважно вивчити рельєф, очистити поверхню від зайвих предметів. Перед бурінням лунок для стовпів потрібно враховувати склад грунту і рельєф. Метод використовують на місцевості будь-якого типу: схил або рівнина. У випадок піщаного або пухкого грунту в лунку бажано поставити камені, такі як гравій або щебінь, щоб забезпечити повну опорну фіксацію. Залежно від м'якості грунту глибина свердловин повинна становити від 50 до 70 сантиметрів на відстані 2,5 метра. Під стовп обов'язково покласти камінь, який габаритами підходить до розміру стовпа. Це потрібно для того, щоб уникнути просідання грунту під бетоном і запобігти перекосу. Далі за допомогою гідрорівня потрібно зробити позначки на стовпах за допомогою маркера. На рівень нижньої лінії протягнути шнур. Далі встановити панелі або сітку, закріпивши її до стовпів. У підсумку вийде готове огородження. Спосіб буде актуальним, якщо вирішили монтувати огорожу один.

2. Установка за допомогою лазерного нівеліра

Легкий спосіб, але вимагає наявність дорогої техніки, адже необхідно використовувати нівелір. Метод вважається інноваційним і точним, за допомогою якого легко можна побачити чітку горизонтальну лінію.

Якщо не впевнені у власних силах, боїтеся нерівно побудувати паркан через відсутність досвіду - відмовтеся самостійно встановлювати огорожу. Що це дасть? Уникнення помилок, які приведуть до швидкої поломки конструкції, відповідність встановленій гарантії, яку повинні постачати разом з товаром. Звертайтеся до професіоналів своєї справи для установки огорожі під ключ.

Схожі статті
Новини, які можуть бути Вам цікаві