Як зробити армопояс поверх піноблоку, газоблоку

Навіщо потрібен армопояс для газобетону чи піноблоку? Стрічкова конструкція з бетону, яка повторює контури стін будівлі і покращує міцність зведеної споруди, захищає конструкцію від зовнішніх і внутрішніх факторів, таких як навантаження, деформація грунту, пориви вітру, сейсмічна активність. Також виконує функцію зв’язку окремих стін будівлі з блоків в єдине, служачи при цьому своєрідним ребром жорсткості. Важливо армувати на середині кладки або під дахом при будівництві будинків на схилі, що зведе до мінімуму руйнування будинку або порушення цілісності його частин.

Замість арматури під газобетон, керамзитобетон, цеглу, піноблок, мауерлат, тобто під частину будівлі, що з’єднує покрівлю даху і каркас, монтують армовану сітку https://sitkazahid.com/catalog/sitka-armopoyas/c288 або сейсмічний армований пояс. Процес починають після завершення будівництва фундаменту і стін. Спочатку формується опалубка для армопоясу, далі здійснюється заливка бетоном.

Укладання складається з наступних етапів:

1. Визначення розміру і висоти конструкції щодо гідрорівня для побудови опалубки. Діаметр повинен відповідати ширині кладки, бути тотожним стіні, а висота, відповідно до проектної документації – зазвичай 30 сантиметрів.

2. Встановити рейки в останній ряд газоблоку або іншого матеріалу з виступом на 300 міліметрів від кладки, натягуючи при цьому ліску, і формуючи висотний маяк.

3. Безпосередній монтаж опалубки, закріпивши дошки з зовнішньої і внутрішньої сторони стіни.

4. Розмітка під балки плити перекриття і установка шпильок кріплення для швидкого і надійного з'єднання розчинної конструкції з дерев'яною.

5. Монолітне будівництво металевого армопоясу в раніше зведений каркас по всій довжині стіни. У місцях з'єднання позицій сітки - зв'язати дротом.

6. Поступове наповнення опалубки бетоном за один день, так як бетон повинен схопитися без розривів в часі для запобігання тріщин в основі та на кутах. При цьому потрібно зберігати пропорції піску і щебеню згідно з нормою: одна частина цементу, три щебеню, плюс три піску.

7. Розбір опалубки. Рекомендується робити процес не раніше, ніж через два дні, давши суміші висохнути.

Всього декілька кроків і армований пояс готовий. Не економте кошти на кількості армопоясу, адже якісний матеріал витримує вагу перекриттів, несприятливі атмосферні умови, невеликі деформації грунту, що буде свідчити про міцність споруди, збереже первісний вигляд конструкції на довгі роки.

Схожі статті
Новини, які можуть бути Вам цікаві