Як утеплити армопояс зовні будинку

Використання при будівництві будинку армованої сітки значно збільшує опір цегляної стіни, монолітної бетонної плити, газобетонного, керамзитобетонного або u-блоку навантажень як до зовнішніх, так і до внутрішніх елементів. Вона поєднує в собі всі елементи стіни в єдиний комплекс і служить своєрідним ребром жорсткості.

Простіше кажучи, стіни потребують того, щоб їх підсилювали, адже якщо не використовувати утеплювальний надійний шар, то взимку буде потрапляти холодне повітря в будівлю, а скачки температури можуть призвести до пошкодження, тобто до швидкого розтріскування, в гіршому випадку - руйнування. Процес відбувається з зовнішньої сторони під час будівництва будинку, але якщо це не було зроблено вчасно - зробити це все ж варто, коли завершено питання ремонтних фасадних робіт.

Утеплення армопоясу

Різновиди утеплення

Існує декілька варіантів утеплення армованого поясу. Розглянемо докладніше кожен спосіб.

 1. Армопояс з перемичками

Для виконання даного завдання необхідно утеплити між металевою сіткою https://sitkazahid.com/catalog/sitka-armopoyas/c288 і стіною, не виступаючи матеріалом. Фахівці рекомендують використовувати екструдований пінополістирол товщиною 80 міліметрів, оскільки листи пінопласту тонкі і крихкі, їх буде недостатньо для щільного утеплення конструкції. Також використовують мінеральну вату, оскільки поглинає вологу між ізоляційним матеріалом і корпусом, але в даному випадку потрібен вентиляційний зазор.

 1. Рівний ширині стіни

Додаткові ізоляційні матеріали встановлюються по периферії, щоб досягти висоти армованого поясу. Для двоповерхового будинку потрібні дві ізоляційні стрічки: одна знаходиться між поверхами, а інша - під мауерлатом під дахом. Теплоізолятор встановлюється на відстані 15 см від лінії пояса.

Коротко про етапи:

 1. Щіткою видаліть пил, розчин для кладки з фундаменту і ретельно очистіть поверхню.
 2. Усуньте нерівності.
 3. Грунтовка каркаса за допомогою кисті.
 4. Встановіть опалубку з дерев'яних дощок.
 5. На периферії вікон потрібно здійснити кріплення армованої сітки.
 6. Наклейте утеплювач на мастику, а після висихання закріпіть.
 7. Змайструвати стоки у верхній частині стрічки під нахилом від стіни для відводу дощу, снігу від блоку з армопоясу.
 8. Заливка бетоном балок перекриття.

Як аналог зовнішнього утеплення радять використовувати напилений пінополіуретан, проте це дуже дорогий і токсичний матеріал. До того ж установка вимагає спеціальних інструментів і роботу професійного майстра.

 1. При наявності зазору

Залити професійною піною отвори зазором 25-30 см по лінії армопоясу. Цей спосіб вважається одним з найбільш якісних, а до того ж зменшує витрату матеріалів.

Підводячи підсумки, можна стверджувати, що при правильно виконаному утепленні залізобетонним армопоясом https://sitkazahid.com/landing/armopoyas або арматурою при будівельних роботах взимку - стіна, як щит, не пропустить холодне повітря. А це означає, що буде краще зберігати тепло.

Схожі статті
Новини, які можуть бути Вам цікаві